SCRATCH DAY z eTwinning

SCRATCH DAY z eTwinning

Z okazji SCRATCH DAY 2019, Krajowe Biuro eTwinning Polska serdecznie zaprasza na  dwa bezpłatne webinaria dot. programu Scratch.

  • Wprowadzenie do programu Scratch 3.0 – 09.05.2019 – godz. 16:30 – Prowadzący: Dominik Blek – aktywny eTwinner, nauczyciel informatyki i języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym
  • Podstawy programowania w Scratch Junior – 09.05.2019 – godz. 18:00 -Prowadzący: Michał Wróbel – nauczyciel języka angielskiego realizujący pozalekcyjne zajęcia z kodowania robotyki w Szkole Podstawowej im M. Kopernika w Piaskach

Oba webinaria będą realizowane online na platformie eTwinning Live w grupie Programowanie z eTwinning – zakładka SPOTKANIA ONLINE.

Jak wziąć udział w webinariach?

  1. Zaloguj się na swoim koncie eTwinning
  2. Dołącz do grupy Programowanie z eTwinning
  3. Po dołączeniu do grupy przejdź do zakładki SPOTKANIA ONLINE – i dołącz do wybranego wydarzenia:
  4. W dniu webinarium (9 maja 2019) na 15 minut przed planowanym wydarzeniem, wejdź ponownie na stronę SPOTKANIA ONLINE w grupie Programowanie z eTwinning i kliknij w przycisk PRZEJDŹ DO POKOJU SPOTKAŃ.

Po webinarium zapraszamy do udziału w konkursie!

Od 9 do 19 maja 2019 czekamy na Wasze animacje w Scratch wykonane wraz z uczniami. Dla najciekawszych przewidzieliśmy nagrody!

Więcej informacji nt. konkursu podamy podczas webinariów. Zapraszamy do zapisów. Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzenie SCRATCH DAY z eTwinning jest  zarejestrowane również na oficjalnej stronie SCRATCH DAY 2019 – dołączcie!