Seminarium kontaktowe dla szkół szpitalnych, sanatoryjnych, specjalnych i integracyjnych

Seminarium kontaktowe dla szkół szpitalnych, sanatoryjnych, specjalnych i integracyjnych

Zapraszamy na Krajowe seminarium kontaktowe w Warszawie w dniach 4-5 grudnia 2017 r. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli pracujących w szkołach i przedszkolach szpitalnych, sanatoryjnych, specjalnych i integracyjnych, którzy chcą rozpocząć realizację krajowego projektu eTwinning. Zapraszamy osoby początkujące w programie eTwinning.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu eTwinning.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH działań:

  1. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na seminarium jest REJESTRACJA w programie eTwinning (uwaga: nie jest to zgłoszenie na seminarium) pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji).
  2. Kolejnym krokiem jest rejestracja na stronie konferencji. – przycisk Zarejestruj się na wydarzenie

Warunki udziału w seminarium:

  • rejestracja w programie eTwinning (patrz informacje powyżej),
  • nauczyciel dowolnego przedmiotu pracujący w szkole bądź przedszkolu  szpitalnym, sanatoryjnym, specjalnym lub integracyjnym,
  • brak doświadczenia w realizacji projektów eTwinning,
  • gotowość do podjęcia współpracy i realizacji projektu eTwinning. 

Udział w seminarium jest bezpłatny (nocleg i wyżywienie na koszt organizatora) i obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową. Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem.

Tematyka warsztatów:

  1. Programowanie i kodowanie bez komputera oraz proste aplikacje komputerowe – Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne? Zaczniemy bez komputera, ale poznamy też proste aplikacje internetowe.
  2. eTwinning Live – Platforma internetowa programu eTwinning jako miejsce komunikacji i współpracy z innymi nauczycielami.
  3. TwinSpace i wideokonferencje – Narzędzia internetowe programu eTwinning do realizacji projektu i komunikacji z partnerami.
  4. TIK w edukacji – Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning oraz zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji.

Informacje organizacyjne:

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne, a także opłacają wyżywienie podczas seminarium i nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 4 grudnia 2017 r.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 27 listopada 2017.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 27 listopada 2017. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Więcej informacji na stronie konferencji.