
Seminarium online: STEAM i zmiany klimatu z eTwinning
Zapraszamy na seminarium STEAM i zmiany klimatu z eTwinning, które odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia 2020 w godzinach 15:00-16:30. Spotkanie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning.
Skierowane jest do nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych lub ponadpodstawowych, którzy chcą poznać możliwości programu eTwinning ze szczególnym uwzględnieniem grup eTwinning skupiających nauczycieli wokół ciekawych tematów.
W trakcie trwania seminarium, każdy z uczestników dołączy do grupy STEAM i zmiany klimatu z eTwinning, pozna ciekawe narzędzia TIK oraz otrzyma dostęp do inspirujących materiałów. Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Program seminarium
Spotkanie poprowadzi Tomasz Ordza – ambasador programu eTwinning oraz trener warsztatów komputerowych w województwie wielkopolskim. Nauczyciel biologii i chemii oraz wychowawca kl. 8 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce, w której pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Współorganizator licznych projektów eTwinning, a także synergii projektu eTwinning i Erasmus+. Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu “Science – lubię to!”, a także inicjator licznych warsztatów terenowych oraz spotkań uczniów z naukowcami. Współprowadzący moduł “Interdyscyplinarne projekty badawcze w szkole” dla studentów Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Współpracuje z czasopismem “Biologia w Szkole”, do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej oraz STEAM-owych projektów. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Uwielbia las, góry, jazdę na rowerze, twórczość Szymborskiej i podróże.
Warunki udziału w seminarium:
1. Posiadanie konta w programie eTwinning
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Dołącz do społeczności eTwinning
Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu, pracujący z uczniami szkoły podstawowej lub na wyższym poziomie edukacyjnym.
3. Posiadanie konta pocztowego na platformie Google. Jeśli jeszcze go nie posiadasz
4. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i wypracują własne materiały cyfrowe pomocne w realizacji podstawy programowej.
Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 9 sierpnia 2020 o godzinie 23:59. W przypadku dużej liczby zgłoszeń nabór może zostać zakończony wcześniej.
Formularz zgłoszeniowy
Najnowsze komentarze