STEAM i zmiany klimatu – Czy grzyby mogą uchronić nas przed zmianą klimatu?

STEAM i zmiany klimatu – Czy grzyby mogą uchronić nas przed zmianą klimatu?

Zapraszamy na bezpłatne webinarium STEAM i zmiany klimatu – Czy grzyby mogą uchronić nas przed zmianą klimatu?

Nie podlega wątpliwości, że nasz klimat radykalnie się zmienia. Skupiając się na działaniach, które może podjąć człowiek przeciwdziałając tym zmianom, często zapominamy o roli innych organizmów zasiedlających Ziemię znacznie dłużej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, dlaczego w ratowanie świata warto zaangażować organizmy wciąż niedoceniane – grzyby oraz jak tę wiedzę przekuć w inspirujące działania z uczniem.

Spotkanie poprowadzą:

  • Martyna Dominiak-Świgoń – Doktorantka na Wydziale Biologii UAM, ekolog, popularyzatorka nauki. Ukończyła szkolenia z zakresu tutoringu i przywództwa w edukacji. Obecnie pracuje w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym jako specjalista ds. platform edukacyjnych. W edukacji stawia na STEAM, gdzie może łączyć naukę z technologią i innymi obszarami.
  • Tomasz Ordza – Nauczyciel biologii i chemii oraz wychowawca kl. 8 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce, w której pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Współorganizator licznych projektów eTwinning, a także synergii projektu eTwinning i Erasmus+. Ambasador i trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie wielkopolskim. Pomysłodawca interdyscyplinarnego konkursu “Science – lubię to!“, a także inicjator licznych warsztatów terenowych oraz spotkań uczniów z naukowcami. Współprowadzący moduł “Interdyscyplinarne projekty badawcze w szkole” dla studentów Wydziału Biologii UAM w Poznaniu. Współpracuje z czasopismem “Biologia w Szkole”, do którego pisze artykuły na temat praktyki szkolnej oraz STEAM-owych projektów. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Uwielbia las, góry, jazdę na rowerze, twórczość Szymborskiej i podróże.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  16.06.2020r. godz. 16:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  Platforma ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy  

 

Zapraszamy także do grupy STEAM i zmiany klimatu na eTwinning LIVE.