Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

Razem z grupą Programowanie z eTwinning zapraszamy eTwinnerów do wspólnych obchodów Światowego Dnia Kreatywności.

Udział w akcji wiąże się z ciekawą zabawą i zadaniem, które polega na stworzeniu własnej, unikatowej gry, zabawy, karty pracy, prezentacji (np. w genial.ly) związanej z kodowaniem.

To może być praca w np, w  Scratchu lub innym programie do nauki kodowania, gra planszowa, zabawa ruchowa – wszystko zależy od kreatywności i pomysłów Waszych uczniów. Tematyka dowolna – możecie więc zmobilizować przy okazji dzieci aby zaprezentowały swoje zainteresowania.

A co dla nauczycieli?

W ramach akcji, zapraszamy na webinar Kodowanie w escape roomie, który odbędzie 21.04.2021 o godzinie 18:00. Poprowadzi go Wojciech Wątor – szczegóły wkrótce w grupie.

Osoby biorące udział w akcji otrzymają certyfikaty. 

Tworzone przez Was materiały dodajcie na specjalnej tablicy w grupie:

Światowy Dzień Kreatywności  

Zachęcamy także do prezentowania Waszych innowacyjnych działań – podzielcie się w grupie linkami do Waszych projektów, blogów, stron szkół i opisów realizowanych działań – wspólnie stworzymy bazę inspiracji!

 

Aby mieć dostęp do grupy i zgormadzonych tam materiałów należy do niej dołączyć:

Aby to zrobić wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy Programowanie z eTwinning. Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerkę i członków grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.