Świętuj różnorodność!

Świętuj różnorodność!

Świętuj różnorodność – Celebrate diversity!

Rozpoczęła się Wiosenna Kampania eTwinning 2016. Dołączcie koniecznie!

Zorganizujcie w swojej klasie debatę na temat różnorodności. Dowiedzcie się czym dla Waszych uczniów jest różnorodność i jak chcieliby ją promować. Listę pomocnych pytań przygotowanych przez ambasadorów znajdziecie na stronie Kampanii dostępnej z Waszych eTwinning LIVE.

A kiedy poznacie już odpowiedzi i opinie uczniów stwórzcie krótką, 1-minutową prezentację składającą się z 5 slajdów. Dodajcie dźwięk do swoich slajdów – nagrania, które przekażą innym Wasze wnioski i przemyślenia. Na stronie kampanii znajdziecie tutorial jak przygotować taki pokaz oraz kilka pomysłów na to jak powinien wyglądać. Koniecznie zaangażujcie swoich uczniów w proces tworzenia!

Gotowy film zamieśćcie na YouTube (upewnijcie się tylko, że wszystkie materiały w nim zawarte są zamieszczone z poszanowaniem praw autorskich) i zgłoście na stronie Kampanii. Prezentacja pojawi się na mapie wraz z materiałami innych eTwinnerów.

Finał nastąpi 9 maja – w Dniu eTwinning. Tego dnia na eTwinning LIVE odbędzie wiele różnorodnych eventów z udziałem ekspertów, ambasadorów, planowane są sesje na Twitterze i wiele, wiele innych aktywności, m.in.:

  • O 17:00 na eTwinning LIVE odbędzie się expert talkTolerance & Cultural Diversity In Europe z udziałem Anny Triandafyllidou z European University Institute
  • Wielu nauczycieli organizuje własne eventy online, które możecie znaleźć poprzez swoje eTwinning LIVE, np: Bridges connect – 9 May, Europe day and the antifascist victory, Meet me beyond differences  i wiele innych…
  • 4 ambasadorów organizuje czat na Twitterze Share your experiences of eTwinning as a space of diversity and tolerance, do którego możecie dołączyć o 19.00.

A już teraz na eTwinning LIVE znajdziecie wiele przydatnych materiałów, które możecie wykorzystać do przygotowania i promowania kampanii oraz w swojej pracy z uczniami.

Obserwujcie uważnie, żeby nic Wam nie umknęło i pamiętajcie o dodawaniu hastagu #eTwinning4Diversity do wszystkich swoich postów związanych z Kampanią Wiosenną!