Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole

Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole

Krajowe Biuro eTwinning, FRSE zaprasza na wyjątkowe wydarzenie online skierowane do uczniów w  wieku 10-20 lat pod opieką nauczycieli.  Szkolne webinarium online może być swego rodzaju wyjątkową lekcją online poprowadzaną przez zewnętrznego eksperta, dlatego też zachęcamy, aby nauczyciele angażowali się w udział wraz z całymi klasami lub zorganizowali w swojej szkole tak zwane „wspólne oglądanie”.  

 Webinarium jest organizowane w ramach Global Media and Information Literacy Week 2021, którego organizatorem jest UNESCO. Edukacja medialna i walka z dezinformacją są również tematami przewodnimi w programie eTwinning na rok 2021. 

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak potężne urządzenia nosimy w swoich kieszeniach/torebkach. Telefon przestał być narzędziem za pomocą którego wysyłamy sms, rozmawiamy za pomocą połączeń głosowych czy robimy zdjęcia. Obecny telefon to superkomputer o prędkości obliczeniowej porównywalnej do superkomputerów z lat ubiegłych. Czujniki w które są wyposażone obecne telefony pozwalają stworzyć z tych niepozornych urządzeń wirtualne laboratorium o niespotykanych dotąd możliwościach. Sprawdźmy jak może wyglądać nowoczesna lekcja. 

Ekspertem podczas naszego webinarium będzie Łukasz Gierek –  nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu, wykładowca akademicki. MIEExpert, MIEFellow, Global Learning Mentor. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. 

Dedykowane certyfikaty uczestnictwa – zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia –  zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy.   

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska 

TERMIN:  28.10.2021 r.,  godz. 12:30
CZAS TRWANIA: 1 godz.
MIEJSCE:  Platforma MS Teams 

Liczba miejsc ograniczona – 500 osób. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone osobnym mailem.  

Formularz zgłoszeniowy