Szkolne webinarium

Szkolne webinarium

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie online – szkolne webinarium skierowane do uczniów w wieku 10-14 lat organizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

W czasie webinarium nauczyciele i uczniowie dowiedzą się, jakie wyzwania dotyczące prywatności generuje Internet. Poznają niebezpieczeństwa związane z codziennym korzystaniem z sieci i nauczą się, jak bardziej świadomie dbać o swoje dane.

Prelegentką podczas naszego spotkania online będzie Izabela Meyza –  autorka materiałów edukacyjnych dotyczących edukacji cyfrowej (Cyfrowa Wyprawka, Fundacja Panoptykon) oraz przeciwdziałania przemocy. Jako trenerka wspiera szkoły, organizacje i innych trenerów w efektywnym komunikowaniu się i rozwiązywaniu konfliktów oraz rozwoju kompetencji cyfrowych. Wierzy, że kluczowy w przygotowaniu do życia w cyfrowym świecie jest rozwój umiejętności komunikacji, współpracy, empatii i odporności na manipulację.

Zachęcamy, aby zorganizować w swojej szkole tzw. „wspólne oglądanie”, wykorzystać możliwości monitora interaktywnego,  tablicy multimedialnej lub projektora i dołączyć do wydarzenia całą klasą, grupą uczniowską lub grupa projektową – np. w ramach informatyki,  godziny wychowawczej lub dodatkowych warsztatów edukacyjnych dla klas IV-VIII.  Działajmy razem!

Certyfikaty z wydarzenia – zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów –  zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy.  Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  21.02.2020r. godz. 12:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  Platforma ClickMeeting

Zgłoszenie na wydarzenie wypełnia nauczyciel

Formularz zgłoszeniowy