Teacher Academy – Akademia Nauczyciela

Teacher Academy – Akademia Nauczyciela

Doskonalenia zawodowego nigdy dość.

Zapraszamy do korzystania z nowych możliwości w tym zakresie. Portal School Education Gateway stworzył zupełnie nową ofertę dostępną dla europejskich nauczycieli –  Teacher Academy (akademia nauczyciela).

Teacher Academy została uruchomiona przez Komisję Europejską, aby dać możliwość rozwoju zawodowego jak największej liczbie nauczycieli, zwłaszcza tym borykającym się z trudnościami logistycznymi, finansowymi i brakiem czasu. Stanowi integralny element portalu SEG oraz wspólny punkt dostępowy dla zajęć doskonalenia zawodowego i obejmuje:

  1. Nową usługę kursy online, specjalnie przygotowaną dla użytkowników portalu School Education Gateway.
  2. Bardzo popularny katalog kursów tradycyjnych, z których skorzystały już setki europejskich nauczycieli.
  3. Wszechstronne materiały dydaktyczne wytworzone przez instytucje UE i projekty finansowane przez UE.

Kursy online – nowa usługa Teacher Academy

Wybór wyjątkowych bezpłatnych kursów online będzie oferowany wyłącznie i bezpośrednio na Teacher Academy od czerwca 2016 roku. Kursy zostały przygotowane z uwzględnieniem wymagań nauczycieli, w szczególności eliminacji kilku poważnych barier, na które zwracali oni uwagę w sondażu TALIS. Kursy są dostępne w języku angielskim i jednym języku dodatkowym. Przewidziane na obecny rok kursy to:

  • Introducing Project-Based Learning in your Classroom (Wprowadzanie nauczania projektowego w klasie), rozpoczynający się 6 czerwca.
  • Supporting Diversity in Classrooms (Wspieranie różnorodności w klasie), we wrześniu
  • Competences for 21st Century Schools (Kompetencje na miarę szkół XXI wieku), w październiku
  • Maths 2.0 (Matematyka 2.0), w październiku
  • Integrating Newly Arrived Migrant Children in schools (Integracja w szkole dzieci nowo przybyłych imigrantów), w listopadzie

Kursy online będą angażować uczestników, wykorzystując rozmaite rodzaje materiałów i ćwiczeń, np. filmy wideo (obserwacja zajęć w klasie, animacje, wywiady i screencasty), plany zajęć, webinaria, recenzje partnerskie i dzielenie się doświadczeniami, współdziałanie z ekspertami, quizzy, dzienniki uczenia się i wiele innych. Uczestnicy będą też nagradzani cyfrowymi odznakami i świadectwami, które umożliwią im demonstrowanie swoich osiągnięć.

Chcąc dotrzeć z ofertą i idącymi za nią możliwościami do jak największej liczby nauczycieli SEG –  Teacher Academy organizuje kampanię wirtualnych owacji.

Dołączcie do nas również w mediach społecznościowych, propagując ofertę szkoleniową wśród znajomych nauczycieli.

Dodaj komentarz