TIKanie na oczekiwanie – podsumowanie akcji

TIKanie na oczekiwanie – podsumowanie akcji

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia w grupie Aktywna Tablica z eTwinning powstała akcja TIKanie na oczekiwanie. Wspólnie odliczaliśmy dni do Gwiazdki, prezentując codziennie opis wybranego narzędzia lub aplikacji i dołączając, wedle uznania, zadanie do danego narzędzia.

W ciągu 24 dni powstała kolekcja różnorodnych, przydatnych w pracy nauczyciela narzędzi TIK, między innymi: Educandy, ChatterPix, Liveworksheets, Avatar Maker, Pictramap, Padlet, Comixify, Jamboard, Chmury wyrazowe, Remiksy, Biteable, Stop Motion Studio, Educaplay, Genially, Google Slides, Screencast-o-matic, Animaker, Animoto, Glitterphoto, Mentimeter, Thinglink, One Note w Teams.

Wymienione wyżej nowe technologie zostały zebrane na wspólnym padlecie, jako narzędziownik, który pomoże nam wspierać rozwój uczniów. Warto wykorzystywać je na lekcjach, umiejętnie integrując z innymi obszarami edukacji.

 

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

 

Wszystkie osoby, które wzięły udział w akcji TIKanie na oczekiwanie otrzymały certyfikaty Krajowego Biura eTwinning.

I choć, jak co roku, przedświąteczny okres był pełen przygotowań i poszukiwania prezentów dla bliskich, dzięki grupie Aktywna Tablica z eTwinning, stał się również inspiracją do wykorzystania nowych technologii podczas codzienny zajęć z uczniami.

Przed nami cały nowy rok, nowe akcje, webinary i wiele ciekawych przedsięwzięć. Dołączcie do grupy i weźcie udział w wyjątkowej przygodzie w gronie pasjonatów nowoczesnej edukacji!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Edyta i Ewa

 

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy Aktywna Tablica z eTwinning. Następnie kliknąć Przejdź do grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i dalej Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.

 

Zachęcamy także do odwiedzania pozostałych grup prowadzonych przez naszych trenerów:

Znajdziecie w nich materiały, aktywności i wsparcie dla Waszych działań związanych z tematem każdej z nich!