Tygodnie eTwinning 2013

Tygodnie eTwinning 2013

Tygodnie eTwinning trwają od 24 września do 20 października. Jest to wyjątkowy czas w całej Europie zarówno dla doświadczonych eTwinnerów jak i dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli swojej historii z eTwinning. Dla wszystkich mamy wiele różnych możliwości i ciekawych okazji.

Mój film o eTwinningu

Zachęcamy eTwinnerów do przygotowania wideoklipów trwających 60-90 sekund. Do tego celu można wykorzystać telefon komórkowy lub profesjonalny aparat fotograficzny: nie ma to znaczenia tak długo jak wykażesz się kreatywnością. Trzy najlepsze filmy zostaną nagrodzone!

Temat filmu to: „Dlaczego lubisz eTwinning?

Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, które pomogą przygotować się do nagrania filmu.

Lubię eTwinning, ponieważ…

  • …miał wpływ na moich uczniów.
  • …zmienił moje metody nauczania
  • …zwiększył moją wiedzę i umiejętności
  • …sprawił, że technologie informacyjno-komunikacyjne wzbogaciły moje doświadczenie zawodowe.

Wybierz jeden z zaproponowanych tematów lub wymyśl własny i nagraj krótki film (60-90 sekund). Możesz zaangażować swoich uczniów, ale pamiętaj o zachowaniu zasad prywatności.

Film zamieść na YouTube.

Etapy konkursu filmowego:

1. Zaplanuj, nagraj i zamieść swój film na YouTube.

2. Od 7. października do 7. listopada będzie można zamieścić link do filmu na specjalnie przygotowanej stronie na Desktopie (Pulpicie) i/lub zagłosować na filmy nagrane przez innych eTwinnerów.

3. Od 8. listopada do 14. listopada będzie można głosować na zamieszczone filmy. Do finału trafi 10 najbardziej popularnych filmów, którym następnie przyjrzą się europejscy jurorzy i wybiorą trzy najlepsze. Autorzy tych produkcji otrzymają po zestawie GoPro. Głównym kryterium podczas oceny filmów będzie ich kreatywność.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
http://www.etwinning.net/pl/pub/news/news/etwinning_weeks_testimonies_o.htm

Loteria eTwinning

Jeśli jeszcze nie jesteś eTwinnerem, czeka na ciebie wyjątkowa okazja tylko podczas kampanii Tygodnie eTwinning:

Zarejestruj się i odbierz nagrodę w loterii

Biuro eTwinning zaprasza do zarejestrowania się w programie nauczycieli, którzy jeszcze w programie nie uczestniczyli – każda nowa rejestracja nauczyciela lub szkoły podczas kampanii Tygodnie eTwinning bierze udział w loterii z nagrodami!!!

Jeśli jesteś eTwinnerem:

Zarejestruj projekt i odbierz nagrodę w loterii

Każdy nowy projekty zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning bierze udział w loterii z nagrodami!!!

Dzień Otwarty eTwinning

Czekamy na was w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (ul. Mokotowska 43), sala 607 piętro VI, w kilku terminach:
– 2 października, środa, w godzinach 9.00 – 12.00
– 7 października, poniedziałek, w godzinach 9.00 – 17.00
– 8 października, wtorek, w godzinach 13.00 – 16.00
– 16 października, środa, w godzinach 9.00 – 17.00

W tym czasie oferujemy konsultacje, porady i warsztaty komputerowe.

Dni Otwarte eTwinning

woj. małopolskie

10 i 11 października w godzinach 10:30 – 13:30, ZSO Bobowa, w programie wystawa i prezentacje projektów i wręczenie imiennych odznak jakości za projekty “Cafe Gourmand” i “Today’s Teens” najbardziej aktywnym uczniom; konkurs i quiz dotyczący eTwinningu i UE. Organizator – Dominika Tokarz, ambasador eTwinning w woj. małopolskim

woj. podkarpackie

17 października w godzinach 11.30-13.30, Szkoła Podstawowa w Lubeni. Organizator: Aneta Wilk, ambasador eTwinning w woj. podkarpackim; e-mail wilkaneta@poczta.onet.pl, tel: tel. 668-149-760

woj. śląskie

29 października 2013 r., Przedszkole nr 48 z Oddziałami integracyjnymi w Zabrzu. Organizator koordynator eTwinning Marzena Zabiegała i ambasador eTwinning w woj. śląskim Anna Krzyżanowska.

woj. mazowieckie

9 października 2013 r., MSCDN Radom ul.Kościuszki 5a IIp. Organizator Monika Dudek, ambasador eTwinning.

Tygodnie eTwinning w każdej szkole

Zorganizuj własne wydarzenia u siebie w szkole, czy przedszkolu promujące eTwinning: spotkania, prezentacje, konkursy plastyczne, loterie fantowe, wystawy, pikniki, quizy wiedzy o eTwinning, itp. Z udziałem gości ze szkół, które już realizują lub zrealizowały projekt eTwinning opowiedzcie o przeprowadzonych działaniach rodzicom i społeczności lokalnej. Relacje zamieszczajcie na szkolnej stronie internetowej i przyślijcie do nas na adres gwieckowska@frse.org.pl. Najciekawsze relacje nagrodzimy! Powodzenia!