Tygodnie eTwinning 2017

Tygodnie eTwinning 2017

Tegoroczne tygodnie eTwinning, które będą odbywać się w dniach 21 września – 26 października, koncentrują wokół tematyki Włączenia społecznego. eTwinning wspiera uczniów o mniejszych szansach i zachęca do podjęcia tematu włączenia społecznego w główny nurt kształcenia. Liczymy na to, że eTwinnerzy zechcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, poznać innych nauczycieli i zrealizować we współpracy projekty poświęcone temu zagadnieniu.

Kampania, i wszystkie związane z nią aktywności dostępna jest w dedykowanej sekcji na eTwinning Live:

  • Całość rozpoczyna się od wprowadzającego seminarium online, w którym wystapią Mieke MacMahon, Anna Triandafyllidou oraz Giuseppina Cannella  odbędą się także dwa targi pomysłów na projekty26 września adresowane do nauczycieli szkół podstawowych, a 28 września dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy będą mogli przez jedną minutę zaprezentować swoje pomysły na projekt, tak by inni nauczyciele mogli dołączyć do wybranych projektów (wydarzenie ograniczone do pierwszych 40 projektów)!
  • Równolegle, w czasie kampanii zostanie uruchomione specjalne forum szukania partnerów, gdzie będzie można podzielić się swoimi pomysłami oraz znaleźć partnerów do projektów. 25 września odbędzie się inspirujące seminarium online z udziałem nauczycieli będących współtwórcami książki eTwinning, a moderatorzy grup Gender – know how to stop stereotypes, Integrating Migrant Students in Schools oraz Inclusive education przedstawią swoją pracę i zaprezentują działania prowadzone w swoich grupach (2, 9 i 16 października)
  • Transmisja strumieniowa na żywo z otwarcia dorocznej konferencji poświęconej włączeniu społecznemu odbędzie się w czwartek, 26 października, o godz. 14:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET) – szczegóły oraz linki do poszczególnych eventów poniżej.

KONKURS

Podczas tygodni eTwinning nagrodzimy pomysły na projekty poświęcone włączeniu społecznemu.

Jeśli chciałbyś wziąć udział, znajdź partnera do współpracy i zarejestruj projekt na temat włączenia społecznego. Aby wziąć udział w konkursie, projekty muszą zostać zatwierdzone przez obydwu założycieli do 26 października, a opis projektu musi zawierać hashtag #eTwinclusion!
W ramach kampanii odbędą się także targi pomysłów na projekty: 26 września adresowane do nauczycieli szkół podstawowych, a 28 września dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych, na których zaprezentują się chętni do realizacji tego typu projektów eTwinnerzy

Zwycięski projekt zostanie wyłoniony przez międzynarodowe jury, które oceni jakość projektu oraz jego zgodność z opisem. Założyciele projektu zostaną nagrodzeni tabletami.

WYDARZENIA

Podczas tygodni eTwinning odbędzie się seria wydarzeń online, w tym wprowadzające seminarium online, inspirujące warsztaty online z udziałem nauczycieli będących współtwórcami najnowszej książki eTwinning oraz specjalne wydarzenia organizowane przez moderatorów grupy – wszystko o tematyce związanej z włączeniem społecznym.

Tygodnie eTwinning zakończą się wielkim finałem: publikacją dorocznej książki poświęconej włączeniu społecznemu!

Zapraszamy także do śledzenia transmisji na żywo pierwszego dnia konferencji, 26 października o godz. 14.00  w której wezmą udział takie znakomitości jak maltański minister edukacji i zatrudnienia, szef gabinetu komisarza ds. edukacji oraz jeden z głównych prelegentów konferencji. 

Śledź transmisję strumieniową tutaj (odśwież link o wskazanym czasie).