Tygodnie eTwinning 2019 – Demokratyczne uczestnictwo

Tygodnie eTwinning 2019 – Demokratyczne uczestnictwo

Tegoroczna kampania koncentruje się wokół tematyki demokratycznego uczestnictwa. Od 30 września do 27 października zaplanowaliśmy dla Was szereg atrakcji, które pozwolą Wam poznać nieco lepiej temat przewodni oraz zaplanować własne działania, które przybliżą go również Waszym uczniom.

Aby zgromadzić wszystkie działania i materiały w jednym miejscu powstała specjalna strona kampanii,, którą możecie odwiedzić bezpośrednio z Waszych kont na eTwinning LIVE. Znajdziecie tu organizowane przez nas wydarzenia i zasoby, które pomogą Wam założyć własny projekt o tematyce związanej z demokratycznym uczestnictwem.

Waszej szczególnej uwadze polecamy:

Jeśli podczas kampanii stworzycie nowy pomysł na projekt na temat uczestnictwa demokratycznego, zarejestrujcie go koniecznie przed 27 października. Nie zapomnijcie zaznaczyć na końcu formularza, że projekt powstał w ramach Tygodni eTwinning!

Ponadto stworzyliśmy specjalną grupę dedykowaną kampanii Tygodnie eTwinning 2019, gdzie można:

  • Kontaktować się z innymi nauczycielami na forum szukania partnerów
  • Znaleźć pomocne materiały edukacyjne
  • Znaleźć nagrania seminariów online

Wybraliśmy też trochę materiałów, które mogą posłużyć inspiracją do Waszych przyszłych projektów:

Do Waszej dyspozycji są także gotowe zestawy projektowe na temat uczestnictwa demokratycznego:

Dodatkowo, dla polskich eTwinnerów, odbędą się dwie loterie z nagrodami:

  • Aktywacja konta – Jeśli nie korzystałeś przez dłuższy czas ze swojego konta (1 rok) i uaktywnisz się podczas Tygodni eTwinning (30.09-27.10.2019) weźmiesz udział w losowaniu nagród!
  • Nowy projekt – Każdy nowy projekt zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning (30.09-27.10.2019) także bierze udział w loterii z nagrodami!

Laureaci loterii: Beata Zduńczyk z Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku i Barbara Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach

Pamiętajcie o hashtagu #eTw4Democracy, dzięki któremu będziecie mogli śledzić kampanię w mediach społecznościowych. Dodajcie go zawsze do swoich postów, tweetów ilekroć publikujecie materiały związane z kampanią i tematem demokratycznego uczestnictwa.