Tygodnie eTwinning 2020

Tygodnie eTwinning 2020

Wystartowała kampania Tygodnie eTwinning. Jej tematem przewodnim są zmiany klimatu i edukacja ekologiczna oraz to, jak promowana i rozpowszechniana jest wiedza na ten temat!

Kampania ma na celu zachęcenie eTwinnerów do tworzenia wysokiej jakości projektów związanych ze głównym tematem akcji.  Koncentruje się także na zapewnieniu źródeł inspiracji i wskazówek na temat tego, jak rozpocząć i realizować projekt eTwinning oparty na współpracy szkół online.

Na eTwinning Live jest już aktywna strona kampanii, gdzie znajdziecie zaplanowane centralnie wydarzenia, działania i zasoby potrzebne do opracowania projektu poświęconego zmianom klimatu. Obejmują one:

Jeśli podczas kampanii opracujecie nowy pomysł na projekt dotyczący zmian klimatycznych, możecie go zgłosić do niedzieli 25 października 2020 roku na eTwinning Live. Pamiętajcie, żeby kliknąć przycisk kampanii na końcu formularza opisu projektu i dodać hashtag #eTw4climate w tytule swojego projektu!

Po przesłaniu projektu możecie udostępnić na platformie Padlet plakat lub film wideo, który przedstawia Twój pomysł. Twój plakat może zostać wybrany i umieszczony w e-booku!

Zwieńczeniem Tygodni eTwinning będzie wielki finał: ceremonia rozdania nagród europejskich eTwinning i transmisja na żywo podczas dorocznej konferencji eTwinning!

Poniżej program transmisji na żywo. Wszystkie godziny są podane w czasie środkowoeuropejskim letnim (CEST).

czwartek 22 października 2020 – 17:30 – 18:30 CEST
CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
Transmisję na żywo obejrzysz tutaj w czwartek 22 października od 17:30 CEST.

piątek 23 października 2020 

10:00 – 10:30 CEST
INAUGURACJA DOROCZNEJ KONFERENCJI ETWINNING 2020
Mariya Gabriel, Komisarz ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży
WYKŁAD INAUGURACYJNY I PRZEDSTAWIENIE EUROPEJSKIEGO PAKTU NA RZECZ KLIMATU
Clara de la Torre, Zastępca Dyrektora Generalnego, Dyrekcja Generalna ds. Działań w dziedzinie Klimatu, Komisja Europejska

10:30 – 11:15 CEST
WYKŁAD INAUGURACYJNY
Koen Timmers

 

Dla polskich eTwinnerów zorganizowane zostaną dodatkowe wydarzenia online. Już teraz możecie się zgłosić na:

Podejmowane przez Was w tym czasie aktywności wezmą także udział w loterii z nagrodami:

  • Aktywacja konta – Jeśli nie korzystaliście przez dłuższy czas ze swojego konta (1 rok) i uaktywnicie je podczas Tygodni eTwinning (28.09-25.10.2020) weźmiecie udział w losowaniu nagród!
  • Nowy projekt – Każdy nowy projekt zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning (28.09-25.10.2020) także bierze udział w loterii z nagrodami!

Zwycięzcy loterii:

Aktywacja konta – Karolina Śnieg – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Mikołowie

Nowy projekt – Democracy Begins at Home – Mariola Wrońska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach

Pamiętajcie o hashtagu #eTw4climate, dzięki któremu będziecie mogli śledzić kampanię w mediach społecznościowych. Dodajcie go zawsze do swoich postów, tweetów ilekroć publikujecie materiały związane z kampanią i tematem demokratycznego uczestnictwa.