Tygodnie eTwinning – Obywatelstwo cyfrowe

Tygodnie eTwinning – Obywatelstwo cyfrowe

Zapraszamy do udziału w tegorocznej kampanii Tygodnie eTwinning – Digital Citizenship (Obywatelstwo cyfrowe).

Kampania rozpoczyna się 10 października. Potrwa do 27 października. W jej trakcie odbędzie się szereg rozmaitych eventów, do udziału w których serdecznie Was zachęcamy.

Do europejskiej kampanii Tygodni macie bezpośredni dostęp z swojego eTwinning Live. Wystarczy kliknąć w banner kampanii i wejść na stronę.

 

Z eTwinning Live będziecie mieli też dostęp do szeregu wydarzeń międzynarodowych.

Już dziś odbędzie się pierwsze z serii seminarium online, które poprowadzi Dorothy Cassels. Tematem będą inspiracje dla projektów skupiających się na cyfrowym obywatelstwie. Wejdźcie na eTwinning Live i dołączcie do spotkania.

W dniach 13 października i 19 października będziecie mogli wziąć udział w targach pomysłów na projekt. Każdy będzie mógł krótko przedstawić swój plan, bądź posłuchać innych i skontaktować się z zainteresowanymi nauczycielami.

Jeśli w trakcie trwania kampanii zdecydujecie się na założenie projektu związanego z hasłem przewodnim Digital Citizenship i w jego opisie dodacie hashtag #eTwCitizen16 weźmiecie również udział w konkursie na najciekawszą współpracę. Nagrodą jest udział w szkoleniu z cyklu Future Classroom Lab w Brukseli. Pamiętajcie tylko aby zarejestrować i zaakceptować go przed 27 października, a także dodać wspomniany hashtag w opisie. Zwycięzców ogłosimy 17 listopada!

27 października, na zakończenie kampanii, zaprosimy Was do udziału w transmisji na żywo z pierwszego dnia konferencji eTwinning, połączonej z ceremonią rozdania nagród w konkursie europejskim. Ceremonia odbędzie się w tym roku w Atenach. Tego dnia również będzie miała swoją premierę najnowsza publikacja eTwinning.

 

Oprócz tego, w Polsce, przygotowaliśmy kilka dodatkowych atrakcji:

 

Loteria:

Nowy eTwinner/Nowa szkoła – Jeśli jeszcze nie jesteś eTwinnerem, zarejestruj się i weź udział w losowaniu. Każda nowa rejestracja nauczyciela lub szkoły podczas kampanii Tygodnie eTwinning bierze udział w loterii z nagrodami!!!

Nowy projektKażdy nowy projekt zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning bierze udział w loterii z nagrodami!!!

 

Zainspiruj się

Przykłady najlepszych projektów możesz obejrzeć w naszej najnowszej publikacji Zwycięskie projekty 2016 i w galerii Ciekawe projekty.

Wejdźcie też na stronę europejskiego portalu www.etwinning.net, zobaczcie dział Projekty, gdzie znajdziecie przykłady ciekawych działań oraz przykładowe zestawy, które możecie wykorzystać w swoich aktywnościach.

Skontaktujcie się z ambasadorami ze swojego regionu. Sprawdźcie koniecznie co organizują podczas Tygodni eTwinning. Dołączcie jeśli możecie, bądź via e-mail, skorzystajcie z ich rad i doświadczenia. Oni wiedzą jak zrealizować dobry projekt eTwinning!

 

Poznaj eTwinning i rozwijaj się zawodowo

Weźcie udział w kursach internetowych:

Poznajcie lepiej narzędzia eTwinning podczas warsztatów e-czwartek, e-wtorek, e-piątek.

 

Zdobądź uznanie

Zorganizujcie własne wydarzenia w swojej szkole, czy przedszkolu, promujące eTwinning: spotkania, prezentacje, konkursy plastyczne, loterie fantowe, wystawy, pikniki, quizy wiedzy o eTwinning, itp. Zaproście eTwinnerów (np. ambasadorów), którzy zrealizowali już projekt eTwinning i opowiedzcie o przeprowadzonych działaniach rodzicom i społeczności lokalnej. Relacje zamieszczajcie na szkolnej stronie internetowej i przyślijcie do nas na adres etwinning@frse.org.pl. Najciekawsze relacje nagrodzimy i opublikujemy na portalu!

Aplikuj o Odznakę Jakości za swój zakończony, lub znajdujący się na finiszu projekt. Wyróżniony projekt zgłoście koniecznie do konkursu Nasz projekt eTwinning 2017.  W tym roku, oprócz kategorii wiekowych są dodatkowe kategorie tematyczne:

  • kompetencje społeczne i obywatelskie w projekcie eTwinning,
  • programowanie z eTwinningiem,
  • dla nauczycieli realizujących zgłaszany projekt w trakcie pełnienia funkcji ambasadora eTwinning,
  • debiut – pierwszy projekt eTwinning nauczyciela i szkoły.

Przede wszystkim odwiedzajcie regularnie naszą stronę, profil na Facebook oraz Wasze eTwinning Live. Na bieżąco będziemy informować  o wszystkich naszych działaniach. W ten sposób nie przeoczycie żadnej aktywności!