Tygodnie eTwinning – Edukacja medialna i walka z dezinformacją

Tygodnie eTwinning – Edukacja medialna i walka z dezinformacją

Wystartowała nasza doroczna kampania Tygodnie eTwinning! Tym razem skupiamy się wokół tak istotnych zagadnień jak edukacja medialna i walka z dezinformacją. Przygotowaliśmy dla Was liczne wydarzenia online, sesje poświęcone poszukiwaniom projektowych partnerów oraz specjalne wsparcie, które pomoże Wam stworzyć i zrealizować projekty wysokiej jakości.

Jakość projektu – wsparcie doświadczonych eTwinnerów

Aby zachęcić Was do realizacji ciekawych projektów zorientowanych na temat przewodni naszej kampanii i pomóc Wam w opracowaniu działań opartych na współpracy i kreatywnym wykorzystaniu TIK zaprosiliśmy do współpracy wyjątkowe osoby.

Już czeka na Was grupa doświadczonych eTwinnerów, która doradzi i wesprze w procesie planowania, zakładania i realizacji projektów.

Już teraz możecie się zgłosić chęć współpracy z eTwinningowym Coachem. Wystarczy do 17 września 2021 wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy  

Webinary

Ciekawe spotkania z ekspertami z różnych dziedzin będą idealną okazją do nauki, wymiany doświadczeń i dyskusji z edukatorami z całej Europy:

  • 11.10.2021 (poniedziałek) – Webinar z Komisarz MariyąGabriel, Judit Polgar oraz eTwinning projects on chess in education.
  • 19.10.2021 (wtorek) – Webinar z House of European History na temat wystawy “Fake For Real, A History of Forgery and Falsification”.
  • 21.10.2021 (czwartek) – Webinar z Anne Frank House na temat edukacji medialnej

Dzielenie się dobrą praktyką

Spotkania z doświadczonymi eTwinnerami, któzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, przekażą praktyczne wskazówki i zainspirują do dalszych działań.

  • 5.10.2021 (wtorek) – Sesja 1
  • 14.102.2021 (czwartek) – Sesja 2

Finał kampanii będzie miał miejsce podczas Konferencji Europejskiej 28.10.2021. Już teraz zapraszamy do oglądania tego wydarzenia online.

Szczegóły kampanii znajdziecie na eTwinning LIVE. Wystarczy zalogować się na swoje konto i wejść na stronę Tygodni eTwinning

Podejmowane przez Was w tym czasie aktywności wezmą także udział w loterii z nagrodami:

  • Aktywacja konta – Jeśli nie korzystaliście przez dłuższy czas ze swojego konta (1 rok) i uaktywnicie je podczas Tygodni eTwinning (01.09.-28.10.2021) weźmiecie udział w losowaniu nagród!
  • Nowy projekt – Każdy nowy projekt zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning (01.09.-28.10.2021) także bierze udział w loterii z nagrodami!