Tygodnie eTwinning

Tygodnie eTwinning

Po raz kolejny ruszyła kampania Tygodnie eTwinning.

W okresie 28 września – 12 października w całej Europie odbędą się setki eventów pod wspólnym hasłem Naśladuj mnie! (Follow me!).

Do europejskiej kampanii Tygodni macie bezpośredni dostęp z swojego eTwinning Live. Wystarczy kliknąć Obserwuj!

Znajdziecie tam m.in. liczne wskazówki i referencje, które programowi eTwinning wystawili doświadczeni eTwinnerzy, ambasadorzy Programu oraz projekty, które mogą posłużyć Wam za inspirację.

Oprócz tego, w Polsce, przygotowaliśmy kilka dodatkowych atrakcji:

Loteria:

Nowy eTwinner/Nowa szkoła – Jeśli jeszcze nie jesteś eTwinnerem, zarejestruj się i weź udział w losowaniu. Każda nowa rejestracja nauczyciela lub szkoły podczas kampanii Tygodnie eTwinning bierze udział w loterii z nagrodami!!!

Nowy projektKażdy nowy projekt zarejestrowany podczas kampanii Tygodnie eTwinning bierze udział w loterii z nagrodami!!!

Poznaj eTwinning

Przyjdź na Dni Otwarte eTwinning

Zapraszamy do odwiedzania nas w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (ul. Mokotowska 43, Warszawa) podczas trwania Tygodni eTwinning. Jesteśmy do Waszej dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00-16.00. Oferujemy konsultacje, porady i warsztaty komputerowe. 

W przypadku szkoleń komputerowych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie się oraz wybór godziny. Zarejestruj się.

Zainspiruj się

Przykłady najlepszych projektów możesz obejrzeć w naszej najnowszej publikacji Zwycięskie projekty 2015, publikacji z okazji 10-lecia Programu eTwinning w Polsce, Polska w eTwinningu i w galerii Ciekawe projekty.

Wejdź też na stronę europejskiego portalu www.etwinning.net, zobacz Gotowe zestawy projektoweModuły edukacyjne.

Poszukaj inspiracji i zaplanuj własny projekt!

Skontaktuj się z ambasadorami ze swojego regionu. Sprawdź koniecznie co organizują podczas Tygodni eTwinning. Dołącz jeśli możesz, bądź via e-mail, skorzystaj z ich rad i doświadczenia. Oni wiedzą jak zrealizować dobry projekt eTwinning!

Rozwijaj się zawodowo

Weź udział w kursach internetowych:

Poznaj lepiej narzędzia eTwinning podczas warsztatów e-czwartek, e-wtorek, e-piątek.

Zdobądź uznanie

Zorganizuj własne wydarzenia w swojej szkole, czy przedszkolu promujące eTwinning: spotkania, prezentacje, konkursy plastyczne, loterie fantowe, wystawy, pikniki, quizy wiedzy o eTwinning, itp. Zaproście eTwinnerów (np. ambasadorów), którzy zrealizowali już projekt eTwinning i opowiedzcie o przeprowadzonych działaniach rodzicom i społeczności lokalnej. Relacje zamieszczajcie na szkolnej stronie internetowej i przyślijcie do nas na adres etwinning@frse.org.pl. Najciekawsze relacje nagrodzimy i opublikujemy na portalu!

Aplikuj o Odznakę Jakości za swój zakończony, lub znajdujący się na finiszu projekt. Wyróżniony projekt zgłoś koniecznie do konkursu Nasz projekt eTwinning 2016.  W tym roku, oprócz kategorii wiekowych są dodatkowe kategorie tematyczne:

  • dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (wiek uczniów – od IV klasy szkoły podstawowej),
  • Historia, kultura i społeczeństwo
  • Debiut – pierwszy projekt eTwinning nauczyciela i szkoły,
  • dla nauczycieli realizujących zgłaszany projekt w trakcie pełnienia funkcji ambasadora eTwinning.

Przede wszystkim odwiedzaj regularnie naszą stronę, profil na Facebook oraz Wasze eTwinning Live. Na bieżąco będziemy informować  o wszystkich naszych działaniach. W ten sposób nie przeoczysz żadnej aktywności!

Dodaj komentarz