Uroczysta konferencja w Linz

Uroczysta konferencja w Linz

W dniach 13 – 15 stycznia 2006 r. odbyła się uroczystość zakończenia konkursu eTwinning w Linz w Austrii. Polska delegacja przygotowała stoisko w salonie wystawienniczym w Linz. Pokazywaliśmy 16 projektów realizowanych w polskich szkołach.

<--break->
Polskie stoisko odwiedził komisarz Komisji Europejskiej ds. edukacji, szkolenia, kultury i wielojęzyczności Jan Figel. Rozmawiał z Dyrektorem Programu eLearning Pawłem Poszytkiem i nauczycielkami z polskiej delegacji.

W uroczystej i podniosłej atmosferze wręczane były certyfikaty najlepszym projektom.

Pierwsze miejsce w kategorii zasoby cyfrowe dla dzieci w wieku 5 –  12 lat zajął projekt Zabawa i nauka (Playing and Learning) realizowany przez Publiczne Przedszkole nr 5 w Głogowie; koordynatorem projektu jest dyrektorka przedszkola Ewa Kurzak; razem z hiszpańskim partnerem Escuela Infantil Gloria Fuertes; Gijón, Hiszpania; koordynator Maria Piedad Avello. Nagrodą jest czterodniowy obóz dla 20 osób z każdego zwycięskiego partnerstwa, którego tematyką będą technologie ICT, partnerstwo szkół oraz zabawa na wyspie Lanzarote. Pobyt planowany jest od 27 do 30 kwietnia 2006 roku.

Drugie miejsce w konkursie eTwinning w kategorii: szkolna współpraca uczniów w wieku 13 – 19 lat zajął projekt zatytułowany Młodzi reporterzy. Partnerstwo prowadzi szkoła polska – Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, koordynatorem jest Anna Sosnowska i szkoła ze Słowacji – Združená stredná škola dopravná Martin-Priekopa, Martin, koordynatorem jest Zuzana Christozova. Nagrodą będzie udział w europejskich warsztatach szkoleniowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!

Zapraszamy kolejne szkoły do nawiązania współpracy w ramach Akcji eTwinning.