Volles Haus – Pełna chata

Volles Haus – Pełna chata

Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 27-29 września 2021 roku (trzy wieczorne spotkania). Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli języka niemieckiego klas VII-VIII szkoły podstawowej lub/oraz I klasy szkoły średniej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt: Volles Haus – Pełna chata.

Certyfikat wydawany jest wyłącznie osobom, które będą obecne na wszystkich spotkaniach szkoleniowych i wykonają zadania kursowe. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Program seminarium  

 

UWAGA!

Szkolenie oraz zawarte w nim treści opracowane zostały z myślą o nauczycielach języka niemieckiego klas VII-VIII. Jeśli nauczacie innych przedmiotów wybierzcie inne seminarium – oferta wydarzeń będzie systematycznie rozszerzana o kolejne tematy dedykowane innym etapom edukacyjnym. Zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony, zwłaszcza zakładki Szkolenia krajowe.

 

Seminarium poprowadzi Katarzyna Drabarek Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach oraz doradca metodyczny ds. języka niemieckiego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Wydziale w SiedlcachAktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2016 roku. Zrealizowała szereg projektów wyróżnionych Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Obecnie koordynatorka dwóch projektów międzynarodowych Erasmus+ Akcja KA 229 „The Non-Formal and The Digital Classrooms for Inclusion” i “Shall we play a game?”. Współautorka bloga sieci współpracy nauczycieli Cyfrowy piórnik nauczyciela języka obcego.  Autorka bloga o projektach eTwinning www.etwinningsp6.blogspot.com oraz z ćwiczeniami dla uczniów www.englishforsp6siedlce.blogspot.comProwadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK oraz programu eTwinning i pracy na Twinspace. Organizatorka DBI, Dnia eTwinning, Erasmus Days. Chętnie łączy naukę języka obcego z nauką kodowania. Corocznie bierze udział w inicjatywie CodeWeek oraz w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować” Edusense. W wyniku jej zaangażowania w 2019r. szkoła otrzymała odznakę Szkoła eTwinning. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem.  Prelegentka na dorocznych konferencjach organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz MSCDN w Siedlcach z Okazji Europejskiego Dnia Języków prezentująca przykłady dobrych praktyk z realizacji projektów międzynarodowych eTwinning i Erasmus+. Autorka artykułu w „Meritum” – „Motywacja a TIK-anie, czyli jak radzić sobie w świecie „cyfrowych” uczniów na lekcjach języka angielskiego” w ramach cyklu „Dobra Praktyka”, w którym nawiązuje do realizacji projektów eTwinning.

 

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Dołącz do społeczności eTwinning  

Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym po odebraniu e-maila – dokończenie rejestracji.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele języka niemieckiego klas VII-VIII szkoły podstawowej lub/oraz I klasy szkoły średniej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz rozpoczęcia projektu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do wspólnego projektu rejestrowanego przez prowadzącego seminarium ambasadora.

 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi do realizacji projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 22 września 2021 o godzinie 23:59.

 

Formularz zgłoszeniowy