W świecie cyfrowym – Zamość 22 listopada 2013

W świecie cyfrowym – Zamość 22 listopada 2013

Czy można oswoić najnowsze technologie, korzystać z Internetu bezpiecznie i pożytecznie, nauczyć się języka obcego i równocześnie nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy? Tak, to możliwe dzięki współczesnym technologiom cyfrowym. Dołącz do cyfrowego świata! Jak to zrobić, jak zacząć? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o pożytkach z Internetu? Co Internet może zrobić dla ciebie? Dowiedzą się Państwo tego na konferencji szkoleniowej:

W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy”

która odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, ul. Zamoyskiego 34, w piątek 22 listopada 2013 r. o godz. 10.00.

W ramach konferencji oferujemy warsztaty komputerowe z zakresu edukacji informacyjnej oraz medialnej, w tym zagadnienia bezpieczeństwa w sieci, umiejętności korzystania z cyfrowego środowiska w procesie edukacyjnym, jak również na potrzeby pozaszkolne, domowe, itp., a także poznacie Państwo konkretne narzędzia i zasoby TIK europejskich programów edukacyjnych.

Warsztaty przeznaczone są dla szeroko rozumianego środowiska oświatowego; wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz doskonalenie umiejętności cyfrowych nauczycieli, wychowawców, opiekunów, ze szczególnym uwzględnieniem integrowania nowoczesnych technologii informacyjnych z zajęciami realizującymi podstawę programową we wszystkich przedmiotach szkolnych i na wszystkich etapach kształcenia.

Na konferencję zapraszamy także rodziców, uczniów i wszystkie inne osoby zainteresowane poznaniem Internetu lub rozwinięciem swoich kompetencji cyfrowych.

Oferujemy trzy tematyczne warsztaty do wyboru:

1. e-projekty w szkole na przykładzie programu eTwinning

2. e-safety – bezpieczny Internet

3. e-obywatel

4. Implementing ICT in teaching and learning (warsztat w jęz. angielskim)

Konferencja realizowana jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, zespół programu eTwinning, w ramach zwycięskiego projektu „W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy” w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji na realizację zadania publicznego z zakresu działań na rzecz przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywania szans edukacyjnych pod nazwą: „Upowszechnianie korzystania z Internetu i rozwój kompetencji cyfrowych”.

Uczestnikom spoza Zamościa zapewniamy ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY (przy stoliku recepcyjnym można będzie pobrać odpowiedni formularz).

Każdy uczestnik warsztatów komputerowych otrzyma CERTYFIKAT ukończenia szkolenia.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół programu eTwinning

Pobierz program  i  zarejestruj się.

https://ankiety.frse.org.pl/users/goToPoll/015a2329e24c40bf2da096cf15c0c83e

Udział w konferencji i warsztatach komputerowych jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach komputerowych prosimy zgłosić udział w warsztatach w odpowiednim polu formularza zgłoszeniowego. W miarę możliwości, prosimy o przyniesienie własnego laptopa.

Dodaj komentarz