Współpraca z krajami eTwinning Plus

Współpraca z krajami eTwinning Plus

Portal eTwinning Plus już działa! Zapamiętaj adres: http://plus.etwinning.net!

Otwieramy nowe możliwości dla eTwinnerów! Sprawdź, jak ustawić w profilu na Desktopie swoją dostępność dla nauczycieli z krajów eTwinning Plus czyli z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Tunezji.

Warto wiedzieć, że:

– w zakładce Znajdź eTwinnerów, kraje eTwinning Plus są widoczne i można też sprawdzić, kto z nauczycieli z krajów eTwinning zadeklarował dostępność dla krajów Plus (w specjalnym oknie);

– nauczyciele z krajów eTwinning mogą przeglądać profile nauczycieli z krajów eTwinning Plus, kontaktować się z nimi, wysyłać wiadomości na specjalnym Forum widocznym tylko dla nich;

– nauczyciele eTwinning Plus mają możliwość kontaktowania się z tymi nauczycielami eTwinning, którzy włączyli opcję dostępności;

– partnerów eTwinning Plus można zapraszać do istniejących projektów lub włączać do rozpoczynanych.

 

Jak zaprosić nauczycieli z krajów eTwinning Plus do współpracy w Twoich projektach eTwinning?

Krok  1 – zaloguj się na Desktopie eTwinning

Krok  2 – zaznacz w odpowiednim polu, że jesteś gotów współpracować z partnerami z eTwinning Plus

Kliknij w zakładkę Profil. Znajdź sekcję „Moje działania w eTwinningu” w górnym prawym rogu. Zaznacz, że chcesz współpracować z partnerami z eTwinning Plus:

Kliknij „tak”, jeśli chcesz potwierdzić „jestem dostępny dla projektów z partnerami z eTwinning Plus” – można to zrobić teraz lub wdowolnym czasie.

Krok  3 – znajdź szkołę partnerską z krajów eTwinning Plus

 

Można to zrobić dwoma sposobami:

1.       Kliknij w zakładkę Znajdź eTwinnerów i wybierz odpowiedni kraj na liście, np. Mołdawia. Przejrzyj otrzymane wyniki potencjalnych partnerów; do wybranego potencjalnego partnera wyślij wiadomość z propozycją współpracy lub prośbę o kontakt.

lub

2.       Kliknij w zakładkę Znajdź eTwinnerów i przeszukaj informacje na Forum eTwinning – możesz odpowiedzieć na te z wiadomości, które cię zainteresują lub umieścić swój post podając informacje o projekcie, a także określ typ szkoły i wiek uczniów w poszukiwanej szkole partnerskiej.

Krok 4 – Włączenie partnera eTwinning Plus do projektu

 

Tu również są dwie możliwości:

1.       Jeśli masz projekt, który właśnie jest realizowany możesz zaprosić partnera eTwinning Plus by dołączył – oczywiście za zgodą innych partnerów projektu. Jeśli chcesz zaprosić kogoś do projektu, ta osoba musi być wpisana na twoją listę kontaktów.

Gdy klikniesz w zakładkę Projekty, automatycznie pokazują się twoje „Aktywne” projekty – kliknij Dodaj nowego partnera i wybierz z listy kontaktów twojego partnera eTwinning Plus.

Uwaga: twój projekt musi być dostępny dla nauczycieli eTwinning Plus zanim ich zaprosisz do współpracy. Możesz swój projekt „udostępnić” zarówno przy rejestracji, jak i później klikając w przycisk ”Edytuj” w zakładce Projekty.

2.       Jeśli nie realizujesz właśnie żadnego projektu, powinieneś rozpocząć od znalezienia partnera z innego kraju (nie eTwinning Plus), a następnie zarejestrować projekt – można włączyć do projektu pomysły partnera eTwinning Plus podczas rejestracji. Gdy już zarejestrujesz projekt, będziesz mógł zaprosić do współudziału partnera eTwinning Plus.

Uwaga: wszystkie projekty, w których biorą udział partnerzy z krajów eTwinning Plus muszą być zarejestrowane przez nauczycieli, z dwóch różnych krajów eTwinning, a dopiero potem można dołączyć jako trzeciego partnera szkołę z kraju eTwinning Plus – np. jeśli jesteś z polskiej szkoły i chciałbyś współpracować ze szkołą z Ukrainy, musisz zarejestrować projekt ze szkołą z innego kraju eTwinning (np. z Czech), a potem zaprosić do współpracy szkołę z Ukrainy.