Zarządzanie czasem – jak wspiera nasze samopoczucie?

Zarządzanie czasem – jak wspiera nasze samopoczucie?

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie online skierowane do uczniów w  wieku 10-19 lat. Webinarium jest organizowane w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 2020, który został ustanowiony przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (WFMH) w 1992 roku, a obchodzony jest corocznie w dniu 10 października.

W czasie spotkania porozmawiamy o znaczeniu zarządzania czasem w kontekście własnego samopoczucia, budowania motywacji do nauki i rozwoju oraz odnajdowania swoich mocnych stron. Zastanowimy się jak efektywnie korzystać z otrzymanych zasobów, a jednocześnie nie budować w sobie stresu i poczucia ciągłego napięcia. Wyjaśnimy sobie, jak znaleźć własny styl działania i „bez napinki” ogarnąć wszystkie życiowe sprawy.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Wzorek z Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu „Leaders of Learning” Uniwersytetu Harvarda. Prowadząca różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży (profilaktyka uzależnień w ramach projektu „Moja własna ścieżka” i „EduSzOK”, przedsiębiorczość w ramach projektu „Startup Days, rozwój kompetencji kluczowych – kreatywność innowacyjność – w ramach projektu „Laboratorium talentów”), a także dla nauczycieli (szkolenia z zakresu kompetencji kluczowych, tworzenia programów profilaktyczno-wychowawczych, superwizja dla nauczycieli).

Zachęcamy do tego, aby zorganizować w swojej szkole tzw. „wspólne oglądanie”. Wykorzystać możliwości monitora interaktywnego, tablicy multimedialnej lub projektora i dołączyć do wydarzenia całą klasą, grupą uczniowską lub grupą projektową – np. w ramach godziny wychowawczej lub dodatkowych warsztatów edukacyjnych dla klas IV-VIII i klas szkoły średniej.  Działajmy razem!

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  19.10.2020r. godz. 12:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  Platforma ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy  

Certyfikaty z wydarzenia – zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów –  zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy.