Zdalna edukacja z eTwinning

Zdalna edukacja z eTwinning

Zawieszone zajęcia w szkołach to czas, w którym edukacja ulegnie zmianie. Współpraca online, nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i innowacyjnych rozwiązań stało się nagle codziennością niemal wszystkich nauczycieli. eTwinnerzy, działający w ten sposób od lat, dysponują dużym doświadczeniem na tym polu i bardzo chętnie się nim dzielą.

 

Kursy internetowe

Liczne podpowiedzi znajdziecie na naszych kursach online. Ponad 100 różnych tematów i narzędzi które zaprezentują Wam trenerzy – nauczyciele korzystający z nich w codziennej pracy z uczniami, zarówno stacjonarnej, jak i online.

Opisy wszystkich kursów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tu:

Kursy internetowe  

 

Webinaria

Już jutro rozpoczyna się pierwsze z dedykowanych edukacji zdalnej webinariów!

Ambasadorzy eTwinning czekają na was na bezpłatnych spotkaniach online, gdzie dowiecie się, jakie narzędzia ułatwią wam to nowe zadanie, jak w pełni wykorzystać ich potencjał i jak zorganizować sobie pracę.

Lista dostępnych wydarzeń:

 

Nagrania zrealizowanych do tej pory webinariów znajdziecie na naszym kanale na YouTube:

YouTube – eTwinning Polska  

 

Seminaria online

Nasi eksperci podczas spotkań online pomogą Wam stworzyć autorskie lekcji do zdalnego nauczania – zapewnią wsparcie zarówno techniczne, jak i metodologiczne!

Wewnątrzszkolne projekty eTwinning

Aby wesprzeć wasze działania w ramach edukacji zdalnej, od dziś na okres obowiązywania kwarantanny, platforma eTwinning umożliwia zakładanie wewnątrzszkolnych projektów pomiędzy nauczycielami z tych samych placówek!

Dzięki temu, otrzymując dostęp do platformy TwinSpace, zyskujecie miejsce do bezpiecznej pracy i komunikacji z uczniem, gromadzenia materiałów edukacyjnych i międzyprzedmiotowej współpracy z eTwinnerami z waszej szkoły.

Grupy na eTwinning Live

Kopalnie wiedzy, miejsca spotkań prawdziwych pasjonatów i magazyny fantastycznych materiałów. Wystarczy zalogować się na eTwinning Live i dołączyć do grupy, której temat najbardziej odpowiada waszym potrzebom i zainteresowaniom.

Zajrzyjcie koniecznie do grup prowadzonych przez naszych ambasadorów. Przygotowali dla was wiele praktycznych materiałów i pomysłów.:

  • Aktywna tablica z eTwinning
    Edyta Karwowska i Ewa Przybysz-Gardyza oraz ciekawe aplikacje i zadania do pracy z tablicą interaktywną i nie tylko! Każdy nauczyciel zainteresowany wprowadzeniem TIK do swojej pracy powinien tu zajrzeć.
    Na dziś, na godzinę 17.00 zaplanowano Spotkanie przy kawie, do którego możecie dołączyć o 17.00 bezpośrednio w grupie i podzielić się wrażeniami po pierwszych dniach edukacji zdalnej. Będzie bardzo inspirująco!
  • Programowanie z eTwinning
    Agnieszka Ogiegło przygotowała wraz z kodującymi eTwinnerami materiały, które możecie z powodzeniem włączyć w zdalne nauczanie, bez względu na przedmiot.
    Bezpośrednio w grupie możecie wraz z uczniami dołączyć do ciekawej inicjatywy – W domu się nie nudzę – zabawy i gry z kodowaniem w tle – Marzec 2020.
  • Bringing eSafety into eTwinning projects
    Tu wraz z Anetą Wilk zgłębicie kwestie e-Bezpieczeństwa podczas pracy z nowoczesną technologią. Liczne i praktyczne materiały są do waszej dyspozycji!
  • STEAM i zmiany klimatu
    Tomasz Ordza czeka na fanów projektów interdyscyplinarnych łączących nauki ścisłe ze sztuką – grupa jest otwarta na nauczycieli dowolnych przedmiotów, którzy chcą wprowadzić nieco innowacji do swoich działań. Jeśli Wy, i Wasi uczniowie interesujecie się ekologią i zmianami klimatycznymi to idealne miejsce do szukania inspiracji.
    Tomasz zorganizował także ciekawe wydarzenie – Dzień błękitnej planety. Planowane początkowo jako stacjonarne obchody Tygodni eTwinning, zmieniło formę na online. Uczniowie ze szkoły naszego ambasadora brali już udział w telekonferencji z nauczycielem i zaczęli organizować swoje działania. Wy także możecie dołączyć i wziąć udział w tworzeniu wspólnej wyjątkowej galerii!

 

Praktyczne wskazówki w formie artykułów

Seria artykułów pisanych przez doświadczonych nauczycieli-eTwinnerów na temat edukacji prowadzonej online na różnych etapach kształcenia, dotyczących określonych przedmiotów, eBezpieczeństwa i zróżnicowanych potrzeb odbiorców.

Pokoje zagadek i scenariusze lekcji

Warto zajrzeć także tutaj. Z pewnością któryś Escape room, czy zadanie ze scenariusza lekcji przypadnie do gustu waszym uczniom i wesprze realizację poszczególnych zagadnień. Każdy z nich możecie wykorzystać w udostępnionej formie lub nieco zmodyfikować dostosowując do własnych potrzeb.

Ciekawe projekty

Warto poczytać, obejrzeć projekty nagradzane Odznakami Jakości. Wiele z nich stworzyło materiały, które z powodzeniem możecie wykorzystać do zdalnej pracy z uczniem.

Publikacje

Na koniec ciekawe, inspirujące lektury dotyczące różnych aspektów współpracy online. Poczytajcie w wolnej chwili i zacznijcie planować powrót do szkoły i realizację nowych, kreatywnych działań!